| razadeluna a întrebat:

Ce mancati de obicei la masa de Revelion?

13 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Salata de boeuf, dar fara boeuf (vita), ciuperci la tava, ceva legume gratinate sau la tigaie, o prajitura sau inghetata si in rest, da-i cu bere, da-i cu vin, da-i cu vin, da-i cu bere...

lolita
| lolita a răspuns:

In ultimii ani am macat cele mai bune fructe de mare si peste, si anul asta la fel dar si cane nu-mi amintesc exact meniul deoarece este la restaurant.

| JeSa a răspuns:

De toate

| Brotacelu a răspuns:

Sarmale, salata beuf, un aperitiv, eventual si o friptura, fructe ...ca de, trebui sa pot sa si dansez, iar eu pe burtik goala nu prea pot sa dansez laughing)

distractie placuta

| Aurelia a răspuns:

Sarmale, friptură, salată boeuf şi ca desert fursecuri, alune, covrigei... tu?

| Klara a răspuns:

Aoleu...multe si nu prea. Pentru ca tata e maniac si tine kosher, nu ne prea permitem sa facem prea multe. Dar in fine...ne descurcam. cu ceva aperitive gen salam & masline :-s Pui, miel sau peste si cartofi. Ahhh.si prajituri.
Totusi nu-i asa saracie pe masa mea de revrolling on the floor

| DrViorel a răspuns:

Deci cam asa: la cabana meniul cabanei, adica peste, carne de porc, sarmale, vin rosu si alb francez, sampanie, apoi acasa cu amei iarasi sarmale bucate de casa, carnati etc si bineinteles din nou sampanie. Si multa voie buna. Sarbatori fericite la toti va doresc inca de pe acum!

| alex2009 a răspuns:

De revelion mananc de toate, bineinteles ca pe masa o sa fie numai bunatati traditionale, ca sa trecem mai usor peste greutati datina zice sa consumam peste.La multi ani;

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Nimic pentru ca nu pot sa beau, dar trebuie sa fie pe masa oua umplute asezate pe maioneza cu ciuperci; midii si creveti pentru dimineata cand e ghiortzu gol si foamea lată

| Altair22 a răspuns:

De Revelionu' 2009, am avut sushi laughing cu tot felul' de sosuri picante si de toate cuorile. A fost destul de bun happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rad tot ce e comestibil, nu iert nimic. Am spus mereu, sint un mincacios. Daca imi face cineva cinste, se lecuieste dupa prima incercare rolling on the floor tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei nu prea mananc nimic pentru ca am probleme cu digestia si incepe sa ma doara burta...si nu mai pot sa dansez dupa, stau numai jos. mananc mai inspre dimineata... ce ne Dumnezeu acolo happy