| daddy a întrebat:

Ce marci de vinuri imi recomandati? preferabil nu din acelea scumpe ca chardonnay

5 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

Cherry.batting eyelashes

E bun.batting eyelashes sa-mi spui daca iti placehappy

| laura64 a răspuns:

Lacrima lui Christos. Produs in Israel. Este deosebit.

| dadaina a răspuns:

Pai depinde ce fel de vin preferi: sec, demisec, dulce, demidulce.In familia mea la masa consumam ocazional Sange de taur - dulce, insa desi avea gust foarte bun a fost retras de pe piata, asa la mesele din weekend consumam: Cotnari Dealul Catalina demi-sec, Feteasca Alba 1994 - demidulce, Grasa de Cotnari - demidulce. Sunt foarte accesibile ca pret si noi aici in Moldova bem Cotnari happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca de obicei, merg pe mana Jidveiului.

| unione a răspuns:

Iti recomand Feteasca Neagra, gama Urlati,(ROSU) gustul acestui soi nobil de struguri interferează cu acela de coacăze negre şi prune uscate (24 lei)
Ca alb poti opta pentru un Riesling de Jidvei (pret accesibil si nu dezamageste)