| diviana a întrebat:

Ce nu se mananca in noaptea dintre ani (de Revelion)?

Răspuns Câştigător
| sidy a răspuns:

Nu se mananca pasare...
Se spune ca iti."zboara" norocul daca mananci!

6 răspunsuri:
carla
| carla a răspuns:

Cred ca mancarea de post. Toti asteapta sa se infrupte din bunatatile specifice Sarbatorilor.

| sorinalaura a răspuns:

Cred ca e la latitudinea fiecaruia ce se mananca si ce nu in noaptea de revelion....eu sincer nu as manca fasole....in rest pune tot ce ai mai bun pe masa, tot ce va place tie si celor dragi.

| miha2010 a răspuns:

Carnea de gaina pentru ca gaina scurma alunga banii si norocul cica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bin prima faza dupa care nervi si cam atatea in rest orice iar in legatura cu fasolea la colegul de jos sa stie ca la ce pret e fasolea e un lux cat carnea de porc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carnea de gaina; zice ca sta in loc si zgirma nu ai paret de nimic tot anul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca legumele