| Mimi7777777 a întrebat:

Ce parere aveti despre regimul disociat?

Răspuns Câştigător
| lumy5 a răspuns:

Este periculos pentru organism pentru ca pentru a functiona corect are nevoie de toate grupele alimentare. In timpul regimului disociat, acesta este privat de substantele minerale/ vitaminele/ proteinele, etc de care are nevoie pentru o functionare normala.

3 răspunsuri:
| aylin_8497 a răspuns:

E bun daca ai de dat 4-5 kg, pentru mai multe kg de slabit e dezastruos deoarece creeaza dezechilibre in organism

| PinkPanther a răspuns:

Nu una foarte buna, slabesti de la el, dar dupa trebuie sa fii FOARTE atenta ce mananci sa imediat pui la lor, stiu pe cineva care l-a tinut desi arata ok, si acum se deplaseaza prin rostogolire. Daca tot vrei sa il incerci incearca-l pe cel disociat pe mese, e mai echilibrat

| anaid2008 a răspuns:

E foarte tare...insa trebuie sa bei si cei 2 litrii de apa pe zi, sa nu mananci tarziu etc. eu am slabit 25 de kg din septembrie pana acum cu ajutorul lui. succes!:*