| Blonda:X a întrebat:

Vreau sa tin si eu regim disociat, imi puteti spune ce parere aveti despre acest regim? ati tinut? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| MissBondărel a răspuns:

Ceao ^^
Hmm. țin minte că și eu încercasem ceva de genu acum câteva luni. Trei zile numai cartofi fierți fără nici un fel de condiment. Trei zile orez fiert. la fel. Iar în a treia zi, din nou cartofi. Ce pot zice, e bun ca dietă, atâta timp cât o respecți cu strictețe, nu să mai bagi ceva în gura, pe lângă ceea ce trebuie. Eu am reușit sa fac doar cele trei zile cu cartofi, și sincer, s-a văzut un kilogram jos. Dar fiind pe timpul școlii, stres și mai multe ore nedormite (și asta este o cauză pentru care ne îngrășăm sau nu reușim să slăbim pe cât de mult ne-am dori) am pus acel kilogram înapoi într-o perioadă relativ scurtă. Acum că este vacanță sincer aș mai încerca o dată această dieta, însa este vară și ai la îndemână o grămadă de fructe care te pot ajuta să slăbești. O dietă cu pepene roșu ar fi chiar bună.Mai ales că acum este sezonul lor. Și eu mă lupt cu kilogramele în plus, mai ca toată lumea. De curând m-am apucat de jogging de dimineața. Cum m-am trezit, imediat după am și plecat la alergat, deși nu am un parc mai mare sau un teren bine stabilit, și prin oraș este ok. Ajung acasă, abdomene și câteva exerciții pilates și îți spun sincer că se observă diferențe. Te sfătuiesc și pe tine de același lucru ^^.
La fel ca și la orice diete nu se văd rezultate imediate. Poate doar te vei simți mai ușoară, deși cântarul poate nu îți indică decât câteva grame date jos. Dacă te vei ține de dietă cum trebuie, vei reuși să ajungi cu kg acolo unde dorești.
Îți doresc mult succes și ține-mă la curent cu ceea ce ai de gând să faci cu dieta și rezultatele ei, poate îți mai sunt de ajutor cu câte vreun sfat.

Pupici.