| joy a întrebat:

Ce preferati, paine sau mamaliga? De ce?

Răspuns Câştigător
assiris
| assiris a răspuns:

P. S. Pentru cei care prefera la orice painea si nu suporta mamaliga. Sa nu-mi spuneti mie ca niste sarmalute cu smantana, sau un pui la ceaun cu mujdei de usturoi, sau un peşte la gratar cu sos tztzici e mai bun cu paine decit cu mamaligă, pentru ca ma infurii si arunc cu mamaliga dupa voi... :p (am glumit happy )

25 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu mananc paine decat daca e proaspata si am ceva ce nu poate fi mancat fara paine: icre, pate de ficat, slanina.
Mamaliga imi place foarte mult, calda, cu o groaza de mancaruri.

mlm
| mlm a răspuns:

Sincer nici una, nici alta, prefer sa mananc fara paine.

| psiholoaga a răspuns:

Paine neagra atunci cand imi fac sandvisuri sau mai stiu eu ce... Mi-e greu sa imi imaginez gem pe o felie de mamaliga, oricat mi-ar placea mamaliga...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu consum paine decat ocazional (integrala sau graham) si din cand in cand mamaliga cu peste sau pui la gratar si usturoi, branza cu smantana, tochitura, ochiuri...Prefer mamaliga.

Anna
| Anna a răspuns:

Painea. daca nu mananc paine nu simt ca ma saturbig grin! Imi place si mamaliga cu sarmale si samantana sau cu branza.

assiris
| assiris a răspuns:

Depinde de mancarea la care o folosesc, prefer mamaliga de cele mai multe ori pentru ca e mai buna pentru organism.

| Delia 75 a răspuns:

Mamaliga, dar si piine cit odata.

| hashe86 a răspuns:

Nu mananc paine foarte multa, decat cu ce e absolut nevoie. recunosc imi place painea de casa enorm atunci cand e proaspata.
mamaliga imi place cu mancarurile ei specifice, dar nici dupa mamaliga nu ma omor.
@ psiholoaga: o felie subtire de mamaliga rece cu gem merge de minune. try it!

iarasi ati dat in bunataturi, iar nu mai poate dormi zazu! aveti mila!hee hee

| mioara a răspuns:

Mamaliga nu te ingrase dar painea>>>>>

| kh1ss a răspuns:

Painea... imi place mai mult... mamaliga nu prea mananc

| borsec a răspuns:

Imi plac ambele la fel de mult.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Aleg painebig grin Paine mananc mai des dar imi place si mamaliga la anumite mancaruri (ex:sarmale, peste etc).winking

| Dl.Inginer a răspuns:

Imi place painea... dupa ce mananc, mai iau un colt de paine, ca desertbig grin!

| Krina a răspuns:

Prefer painea, la fel cum zice si Anna, daca nu mananc paine simt ca imi este foame in continuare.
Merge si mamaliguta cu sarmale, lapte, branza, ochiuri...

| andi a răspuns:

Painea, e de-a gata...nu pot merge la magazin si sa cer... o mamaliga va rog, poate din comoditate prefer painea...stii tu mamaliga se prepara, si dureaza pana fierbe apa... lenea e cucoana mare.winking

| Ea a răspuns:

Painea este mai gustoasa, iar mamaliga mai sanatoasa. Acum... depinde ce pretuiesti mai multwinking. Eu nu mananc nici paine nici mamaliga de obicei.hee hee Mananc cu nimic... big grin "Nimic" nici nu ingrasa, nici nu dauneaza sanatatii...

| Klara a răspuns:

Urasc mamaliga... mi s-a intors stomacul pe dos cand am vazut cum o fac astia la tara.

| sergiu2525 a răspuns:

Domaneeee teroare sa mananc shaorma invelita in mamaligalaughing)lipia e tot un produs al painiilaughing

| beba a răspuns:

MHHH, Mi-ai facut pofta de mamaliga cu smantana sau de mamaliga cu sarmale.sau mamaliga cu carne de porc...sau de mamaligaaaaahee heeador mamaliga.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prefer painea.Mamaliga nu-mi place parca mananc ceva oribil, asa mi se pare.Cand eram mic mamaliga credeam ca e prajitura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Painea, pentru ca nu ma satur cu mamaligabig grin

mamaliga mananc doar cu sarmale sau cu branza si smantana si atunci cant merg l tara in zona Moldovei, acolo unde se mananca 90% mamaliga laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paine fiindca suntem in 2009

| emiliagrosu a răspuns:

Imi plac ambele, insa mamaliga nu tine de foame si painea ingrasa...

| spyderman a răspuns:

Prefer mamaliga pentru ca este de cel putin 10x mai sanatoasa decat orice paine cumparata. mamaliga este unul dintre putinele lucruri pe care le mai putem manca fara sa ne otravim dar si aici e o problema, malaiul obtinut din porumb nu trebuie sa fi fost tratat cu pesticide. aveti grija ce mancati, peste 80% din alimentele de pe piata sunt 100% nesanatoase! eu unul ma mir cum de rezista romanii cu atata otrava din alimente in organism