doiny
| doiny a întrebat:

ce preferati? mamaliga sau painea?

Răspuns Câştigător
| muzica a răspuns:

Pai eu mananc paine (dar graham)big grin dar imi place si mamaliga in anumite situatii (su smantana si cu branza, cu sarmale, cu varza etc.) happy

22 răspunsuri:
| JayLeno a răspuns:

Painea pe vatra

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

de preferat ar fi mamaliga deoarece nu ingrasa dar painea primeazabig grin.

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Paine...foarte rar si atunci prajita..., mamaliga... si mai rar, uneori cu sarmale...

assiris
| assiris a răspuns:

Mamaliga

cristian
| cristian a răspuns:

Prefer mamaliga dar numai cand merg la pescuit.Peste, peste mamaliga prapadeste.Pa cuvant.

| monicaclaudia a răspuns:

ei paine nu prea lipseste de pe masa asa ca as zice paine

| sorinalaura a răspuns:

Eu sincer mamaliga nici nu ingrasa si e o. k

| deealexx a răspuns:

paine la greu laughing eu si supa o mananc cu paine blushing o ador love struck :X love struck (painea)

| crisa a răspuns:

mamaliga cu branza/sarmale/carnati de casa, iar painea..pt restul big grin

| dorina a răspuns:

Eu prefer painea si pentru ca prefer sa mananc sanatos imi cumpar de la magazine plafar diverse fainuri integrale cu care imi prepar acasa paine graham.

Răspuns utilizator avertizat
| samur1 a răspuns:

De cand tin cura de slabire mananc mamaliga... dar depinde de mancare... daca nu paine negra.

| Mo a răspuns:

PAINEA! Pentru ca ea contine foarte multi carbohidrati necesari organismului!

| kaleb2006 a răspuns:

combinatia ar fi mamaliga pe paine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci cumva vreun sondaj? sa vezi daca suntem o tara de mamaligari?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mamaliga. Paine mai rarutzwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

cum se face aluatul de paine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aman2 :X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mamaliga, cred totusi ca nu ingrasa...

| cristina_4459 a răspuns:

Painea... dar ar fi mai bine mamaliga

| cosss a răspuns:

Paine. o fac eu acasa si e mult mai gustoasa si sanatoasa ca cea din comert. dar nu fac abuz de paine. putina si e... ok.

| ioana08 a răspuns:

Cred ca mamagila.chiar daca nu prea pap big grin