| astro5 a întrebat:

Ce retete din alte tari stiti usor de preparat care le-ati incercat?

Răspuns Câştigător
| Lora a răspuns:

Eu stiu destule! Cartofi frantuzesti la cuptor, o minunatie toate retele eu le-am luat si le-am incercat de pe net, kritharaki cu antricot(mancare greceasca), suflaki, spanakorizo, mushari ghiuveti

3 răspunsuri:
| smaranta a răspuns:

Piadine.Se prepara f. usor si repede(nu sunt exact ca in Italia, dar sunt gustoase si rapide)iata:cumperi o punga de lipii libaneze din orice supermarket. Le ungi cu sos de rosii presari putin cimbru, pui felii de salam subtiri pe jumatate de lipie, la fel si cas sau cascaval, le impaturi in doua si le asezi in tava, incap cam 2-3, apoi le introduci in cuptor pentru 10-15 min, cat sa se incalzeasca bine, apoi yummmy, sunt delicioase.De umplut le poti umple si cu altceva, ex ciuperci, sunca, depinde de posibilitati si gusturi. iar daca ai cuptor cu microunde e si mai bine.

| smilerz19 a răspuns:

Saruturi de ciocolata, e un desert delicios.
Ai aici reteta :
http://www.sm.supermix.ro/....../index.php

Succes!

| madalynagirl14 a răspuns:

Lasagna, mama mea face si este foarte buna. Numai ca in loc de foile alea de lasgna, mama foloseste foi de clatite si face ca niste clatite. Iar umplutura ai aici reteta si imagini
http://gourmandine.ro/retete-mancaruri/lasagna/