| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac de macare daca am cartofi, ceapa si pui?

Răspuns Câştigător
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Cred ca pui la cuptor(condimentat cu sare si piper)iar pe langa pui adaugi cartofii taiati mai mari si rondele de ceapa in sosul acela.Pe pui mai poti pune si cimbru care ii da un gust bun. Pofta buna!

9 răspunsuri:
| JayLeno a răspuns:

Pui la cuptor cu cartofi taranesti(fara bacon!) happy

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tocana.

Bula
| Bula a răspuns:

Intra pe cel mai "puternic" site gastronomic din Romania: http://www.gustos.ro si la "Mixer" (in meniul de sus) poti introduce ingredientele de care dispui. Se vor afisa o serie de retete printre care vei putea alege!

| Lory_2572 a răspuns:

O tocanita buuuuna de cartofi.

| andreutz a răspuns:

Eu as face un piure de cartofi... iar ceapa si carnea as folosi pentru a face garnitura happy muuulta ceapa...

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Ciorba :d

| TipulVerde a răspuns:

Oare ce ai putea sa faci? Probabil un tort de ciocolata cu ananas...si ceapa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Piure de cartofi amesteca cu ceapa calita taiata fideluta si pui la cuptor.dezosezi puiul si il faci pane cu garnitura de carofi natur sau piure.cartofii cu coaja spalati bine, bine, infasurati cu hartie de aluminiu si copti la cuptor pe gratarul de jos iar deasupra puiul la tava(se fac amandoi in acelasi timp ). cartofii jumatate fierti, taiati cubulete si apoi prajiti cu puiul lacuptor cu multa ceapa taiata fideluta. ceapa taiata rondele cam de 1 cm. grosime facute pane(faina, apa ou si o picatura de lapte)si pui innabusit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pui cu sos de ceapa si cartofi piure. ceapa taiata pestisori, o calesti 2-3 minute, pui boia, sare, piper si apa. lasi sa fiarba 10 minute si pui bucatile de pui. fierb toate pina scade apa(nu de tot) si ramane un sos de ceapa