| ionica56 a întrebat:

Ce sa imi fac de mancare? Simplu si usor? si rapid.

14 răspunsuri:
| Gentiana a răspuns:

Dragutilor, cei care ati spus sandwich, voi mancati si la pranz tot sandwich-uri? NU cred.
Ai putea sa iti faci o omleta, niste cartofi pai, si daca nu stii sau nu ai timp, poti cumpara o ciorba/supa instant, de la Knor sau Maggi. Sunt gata in 15 minute. Imi mai iau si eu cateodata de la Knor, sunt foarte bune. Succes!

| daηă a răspuns:

Sandvisurihee hee

| PrincessConsuela a răspuns:

Eu de obicei imi fam omletahappy. Mai usor si mai repede nu se putea. Dar vezi ce tigaie ai sa nu se lipeasca. Presupun ca stii sa o facihappy.

| oVeveritzaDulcexD a răspuns:

1. Omleta
2. Cartofi prajiti
3. Paine prajita cu unt, miere si ceai (dimineata)
4. Sandwich
5. Paste cu niste sos de rosii.
6. Un ochi.
Inafara de astea daca ai timp sa dai o tura pana la magazin mai sunt tot felul de sardine, pateuri, fasole, supe toate minunatiile nesanatoase. Nu ti le recomand.

| andreeeeea a răspuns:

Salata happy
cu orice vrei tu
nu dureaza mult si e si sanatoasa

{sfat: poti pune salata bucati de paine prajita si bucati de snitelelove struck yam yamsmug]

| llynab a răspuns:

Daca esti fan mancare chinezeasca, poti incerca un stir fry rapid de legume si pui, si daca mai ai si ceva condimente asiatice iese o delicatese... si se face si super rapid! condimente chinezesti gasesti pe net, asa ca spor la gatit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti un sandwich.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Câteva reţete bune, rapide şi uşoare pe http://lecturirecenzate.ro/ pagina Spusele mele, sectia Mâncare
Succes!

| specialistul97 a răspuns:

Sandwich

| Trinitygen a răspuns:

Un sandwich

| gabriela_7244 a răspuns:

Omleta

| Arti a răspuns:

Omleta cu legume ( mai multe feluri legume e mai gustos ). Sandvisuri - aici depinde cum iti place si daca ai aparat de facut sandvisuri e cel mai bine. Cand raman fara resurse iau paine si ung cu margarina pe ambele parti presar piper deasupra si le pun in aparat devine crocant si bun mai ales cu sos de rosii. Mai sunt si cartofi prajiti si altele trebuie sa fii foarte inventiv cand te uiti in frigider.

| Micutsa_5900 a răspuns:

Fa-ti oua umplute e foarte usor, prajesteti doua felii de paile cu usturoi si unt deasupra e foarte sanatoasa, fierbe-ti niste spaghete si cu 2 chifetele sau cu un pic de sos.
Sau fa-ti un piure de cartofi si frige un pic de salam, parizer, carnaciori orice ai.
Cumpara-ti o conserva de sardine sau frige putin peste.
Fa niste chiftelute din dovlecei, sunt delicioase.
Sper ca ti-am fost de mare ajutorwinking daca doresti da-mi fundawinking

| mastermind91 a răspuns:

Cartofi pai/omleta...