| Cosmintzu12 a întrebat:

Ce se simte mai tare? Mirosul de ceapă sau de usturoi si as vrea argumente!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie întotdeauna mi s-a părut că cel de usturoi miroase mai puternic.
De exemplu, atunci când făceam saramură mirosul se simţea şi până afară, pe când la ceapă doar în bucătărie.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ambele. Dar depinde la ce si in ce cantitati le folosesti.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ambele se simt si dureaza cîteva ore pana dispare mirosul.

| JicaContra a răspuns:

Unii spun ca aia, altii ca ailalta
argument: usturoi, pentru ca iti trebuie mult mai putin usturoi decat ceapa ca sa obtii efectul de miros, deci daca ai manca tot atata usturoi cat mananci ceapa, atunci mirosul mult mai puternic ar fi absolut evident

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Usturoi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mirosul de usturoi se simte cel mai tare, mie asa mi se pare.

| Michaeel a răspuns:

Cel de ceapa.Nu prea pot da un argument doar ca eu il simt mai puernic pe cel de ceapa decat cel de usturoi.

| ValentinGabi a răspuns:

Ce-l de usturoi e belea cu el

| RobertMoto18 a răspuns:

Cel de usturoi

| 987632 a răspuns:

Ambele se simt, dar usturoiul cu siguranță mai mult