| anonim_4396 a întrebat:

Ce sunt prajiturile/deserturile raw-vegane?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Niste deserturi preparate fara gatire la foc, doar din preparate naturale de obicei facute prin presare

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Sunt prajituri facute din cacao, fructe, condimente, miere, foarte bine mixate, practic pulverizate. Sunt foarte gustoase si foarte scumpe, cam 160 de lei o tavita.

| peperonies a răspuns:

Mancare de iepuri

| Holy2010 a răspuns:

Vegan inseamna fara produse de origine animala si raw inseamna crud. Deci orice reteta de dulciuri care nu necesita preparare termica si contine doar ingrediente vegane.