| drivere a întrebat:

Ce sunt deserturile polare?

2 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Desertul prin definitie reprezinta o zona arida, unde precipitatiile sunt foarte reduse. Deci desert polar un o zona arida situata in zona polilor. Antarctica este cel mai bun exemplu de desert polar.

| Derbedeu24 a răspuns:

ESTE O ZONa CU PRECIPITATIILE FOARTE REDUSE REPREZINTA O ZONA ARIDA love struck(situata in zona polilor) ps:cred ca aproape orice om stie asta cum de nu ai stiut daca gasesti pe net sau in carti gasesti happy sper ca ti-am fost de folos salutare