| anonim_4396 a întrebat:

Cine imi da si mie cateva retete de cocktail-uri preparate in casa? mersi mult!

Răspuns Câştigător
| TraficantăDeDulciuri a răspuns:

Cauta pe acest site gasesti cam totul printre care si ceea ce cauti http://www.reteteculinare.ro/carte_de_bucate/bauturi/.

8 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Nu înțeleg de ce te complici cu cocktail-uri făcute în casă. Cumpără un kilogram de fructe preferate și fă suc din ele cu storcătorul sau aparat electronic dacă ai. Este mult mai sănătos și mult mai gustos!

| hontapoc a răspuns:

Intra pe culinar.bzi.ro, la categoria bauturi

| ady123 a răspuns:

Ingrediente
100 ml lapte rece,
40 ml suc de portocale,
2 lingurite de zahar invertit,(habar n-am ce e alalaughing)
1/2 banana
Mod de preparare
Se amesteca intr-un blender toate ingredientele pana la omogenizare.
Se serveste in pahar de vin alb, ornat cu frisca si o felie de banana.Iti iese Banana Milck Shake

Ingrediente
1 banana,
125 g iaurt,
200 ml suc de ananas
Mod de preparare
Se pun toate ingredientele intr-un mixer si se amesteca timp de 3 minute.
Daca mixul este prea gros se adauga suc de ananas pana cand compozitia devine cremos-apoasa [se mai adauga maxim 30-50 ml de suc].
Se serveste intr-un pahar inalt de tip Highball si se decoreaza cu 1 felie de ananas si una de banana.Iti iese Banana Tropical

| MirunaMira9 a răspuns:

Hei bunna! Uite aici ceva sper sa te ajutee:)http://www.ghid-culinar.ro/retete-culinare/cocktailuri-alcoolice :D

| bob4rap a răspuns:

Iei o sticla (de aia de ciob), benzina sau kerosen... o carpa si gata big grin

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns (pentru bob4rap):

Ai raspuns si tu asa, ca sa te aflii in treaba si probabil ca sa iei puncte pentru ca este primul raspuns. O sa-ti dau si funda, sa stii!

| aryana1991 a răspuns:

Un pahar de la[pte, o banana si cateva frunze de menta amesteca-le in blender.