| iulliana a întrebat:

Cine imi poate spune cum si cu ce spal ceaunul in care am facut magiunul de prune? Ceaunulu este facut din tuci si are 20 kg, am folosit foc mic mult timp sub el si nu il pot curata nici cu triumf, nici cu o lingura de inox, nici cu un burete de sarma... multumesc

Răspuns Câştigător
| papusikatha a răspuns:

Cenusa sau nisipul sunt cele mai bune, daca ai de unde sa faci rost, bafta!

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

S-a ars magiunul sau vrei sa-i schimbi culoarea? In exterior sau in interior? Nu mai folosi Triumf pentru interior.Este toxic. Daca ai afumat puternic ceaunul de tuci s-ar pute sa nu-si mai revina niciodata.Este tuci sau aluminiu?

| Zazu a răspuns:

Clor,intr-o oala in care incape fundul ceaunului pui clor si apa, lasi apa sa fiarba incet.

| mistikk a răspuns:

Pune apa in el apoi lasa apa acolo o zi si o noapte sa se inmoaie si dupa aceea ia un burete obisnuit si freaca`l binewinking

| jadir a răspuns:

Incerca cu cenusa

| jadir a răspuns:

Incearca cu cenusa

| iulliana explică:

Multumesc de raspunsuri, pe dinauntru, nu e ars magiunul pentru ca l-am facut la dfoc mic, dar nu iese nici cu cenusa, nici cu nisip, nici cu buretele de sarma.

| iulliana explică:

Nu a iesit nici dupa o zi doua de stat cu apa in el, nici cu apa fiarta in el