| titilev a întrebat:

Cine imi poate spune o reteta de conserva de peste?
Funda

Răspuns Câştigător
| Diiiia a răspuns:

Conserva de peste

Ingrediente: peste marunt guvide, babusca, oblete sau felii de peste mai mare caras, somn, salau.

Pestele spalat si curatat se prajeste doar in ulei pana capata o culoare aurie si se aseaza in borcane. Se face o compozitie 1 parte de otet si 2 de apa se adauga sare dupa gust foi de dafin sau dupa gustul fiecaruia si se fierbe dupa care se adauga in borcane peste peste. Pentru a fi consumat la iarna se vor steriliza borcanele. Este o conserva foarte buna!

Pofta buna