| FelixKGB a întrebat:

Cu ce pot scoate petalele de clei de copac (brad) de pe haina. Este de fâș.

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Din cate stiu eu, rasinile (pentru ca cu asa ceva te confrunti) se dizolva bine in alcool. Daca ai incercat cu acetona, sper sa nu fi ars (topit) fisul.

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Incearca acetona. Daca nu merge din prima, acetona este f volatila, aplici o carpa inmuiata bine cateva minute sa dizolve pata. Merge si cu diluant dar ala pute mai rau mult timp.