| Elena2001BR a întrebat:

Ajutor TPU! Nu știu cum dar am rășină (clei de copac) pe vârfurile de păr. Cum fac să îl scot?

Răspuns Câştigător
| Alexuca24 a răspuns:

Incearca sa freci cu ulei sau gheata, iar daca nu merge, incearca cu suc de lamaie

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sacazul se poate dizolva cu spirt sau alte substante, dar se fa intinde si mai mult.
Cel mai sigur este taiate firele de par afectate, cu un varf de forfecuta. Necesita rabdare si dexteritate, dar e unica solutie fara sa te tunzi de tot, scurt.

| RaduMihaiRadu a răspuns:

Suc de portocale sau lamaie

| Alexuta921 a răspuns:

Apa cu otet.