| Poinsettia a întrebat:

Cu ce produs se poate inlocui gelatina?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O poti inlocui cu Agar-agar cumparat de la plafar.

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Cu nimic. Daca te referi la prajituri! Daca te referi la racituri atunci sunt alimente care se preteaza la asa ceva."Adidasii" de porc, carnea de curcan cu aripi si gat si chiar si carnea de pui, la care se adauga aripi multe si gaturi(tacamuri de pui), care contin gelatina naturala.

| anad a răspuns:

La racituri si usturoiul ajuta la inchegarea lor si este indicat sa fie pus in zeama calduta de dupa fierbere!

| anka a răspuns:

Gelatina este o materie proteică formată dintr-un şir de aminoacizi (glicină, prolină, alanină, valină, hidroxiprolină) cu masa molară medie de cca. 60000. Se prepară (sub formă de pulbere sau foi incolore sau gălbui) din oase, răzături de piele, cartilaje, prin fierbere.