| EduardTPU a întrebat:

In cazul in care un produs nu se poate repara in service, mi-l poate inlocui sau oferi bani inapoi nu? Dar am de ales intre a-l inlocui cu unul asemanator sau chiar acelasi model si de a primi bani inapoi?

1 răspuns:
| dana85 a răspuns:

Un produs pentru a fi inlocuit in conditiile in care are o defectiune, daca se afla in garantie, iar pentru asta trebuie sa faci dovada cu certificatul de garantie primit la cumparare. Singura conditie este ca defectiunea sa nu survina din cauza unei utilizari necorespunzatoare sau a nu respecta conditiile de functionare si pastrare.