| Rosé2402 a întrebat:

Cu ce s-ar putea înlocui sosul de soia?

3 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

- daca pur si simplu nu gasesti sos soia in zona ta si de aia vrei sa-l inlocuiesti, cauta sos Worcestershire sau sos barbeque, amabele sunt sarate si au si un pic de dulce in consistenta lor, culoarea e si ea asemanatoare.
-daca nu poti manca sos de soia ca ai tu o intoleranta, atunci nu-s bune sosurile pe care ti le-am recomandat, ambele contin soia in reteta lor si atunci nu-ti ramane decat sa faci tu un sos bun si rapid, folosind zahar pe care-l caramelizezi ca sa ai culoarea si dulceata sosuslui de soia, la care adaugi otet balsamic, sare si echilibrezi dupa posibilitati cu alte condimente simple, nimic prea complicat, pana simti tu ca te apropii ca gust de sosul de soia din comert.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai cu ce să-l înlocuieşti sad

Toate cele bune.