| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce s-ar putea lipi o baterie de la duş?

Răspuns Apreciat de Editori
Bula
| Bula a răspuns:

Daca se strica (se fisureaza) CORPUL bateriei, atunci trebuie schimbata intreaga baterie.
Daca are scurgere doar la imbinari, atunci e suficient sa se schimbe doar garnitura de etansare, eventual se pune canepa + unsoare/sau de oaie/vaselina.
Daca aba nu se poate inchide complet (picura sau curge) atunci trebuie schimbata garnitura de cauciuc (la robinetii infiletante) sau butucul de dirijare al apei (la robinetii cu "bila" sau "cilindru").

E bine sa nu cumparam marfa ieftina, fiindca sunt de slaba calitate, rareori tin mai mult de 1-2 ani.
Bateriile satisfacator de bune sunt cele care sunt de peste 80-90 lei (20euro), care pot tine chiar si 5-10 ani fara probleme. Calitatea si durabilitatea, de obicei, creste cu pretul - valabil la orice marfa.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O schimbi, pui alta nouă nu o cîrpii ca nu tine.

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

laughing) am înțeles, mulțumesc

| liliana77any a răspuns:

Picatura/super-glue/poxilina.