| AndreeaDeeaDs a întrebat:

Cu ce se pot scoate petele de ulei de pe haine?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu masina de spalat si detergent adecvat pentru ulei (Ariel, Persil etc.).

| Violleta2022 a răspuns:

Cu detergent de vase pus direct pe pata si frecat usor, apoi aruncata in masina de spalat rufe si spalat normal cu detergent de rufe.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cu detergent de vase.Pui detergent pe pata freci, clatesti, apoi speli manual sau in masina.
daca tocmai te-ai patat presari sare de mare(grujoasa) pe pata (absoarbe uleuil) lasi cateva minute, dupa care efectuezi operatiunea de mai sus.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Detergent de vase sau stick d-ala Tide.

| RxTx a răspuns:

Torni benzina pe pata apoi cu venis apoii o bagi in masina de spalat si o speli 2 ore
daca nu iese torni alcool izopropilic

| Jessica1235 a răspuns:

Cu detergentul de vase sau detergenți de spălat rufe