| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce va curatati carcasa de la laptop?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu spirt. Când nu am spirt, cu cognac.

| NLS a răspuns:

Laptopul meu are carcasa de aluminiu.
Mereu am folosit solutie de curatat geamuri si da rezultate foarte bune.
Desigur ca nu torn pe el, umezesc putin o carpa foarte fina.
Cu aceeasi solutie curat si partea inferioara si tastatura, care sunt din plastic.

| Sophieka a răspuns:

Buna

Eu personal curat cu spirt. Pun pe un servetel spirt si astfel curat laptopul si nu numai. Imi place sa folosesc spirtul deoarece e dezinfectant si curata bine, iar mirosul dispare in cateva minute.

| Sophieka a răspuns:

Si tastatura si telefonul si multe alte obiecte si nu numai, le curat cu spirt.

| Zuzu1991 a răspuns:

E o idee DEOSEBIT de proasta sa cureti cu spirt, sunt 2 motive: daca e alb atunci se vopseste albastru pentru ca spirtul contine albastru de metilen care e o vopsea, foarte vag, dar se vede dupa cateva folosiri, in plus in timp plasticul "imbatraneste" mai repede de la spirt (daca e alb devine galben)

sincer, SINCER, NU INTELEG nici unul dintre raspunsurile de mai sus, toate sunt atat de aberant, ABERANTE ca nu imi vine sa cred, deci, hai sa vedem:
dai si o mie de euro pe un laptop, dupa care il cureti cu spirt de 7lei care ii face rau, si sa nu imi spui ca nu iti permiti sa dai 20 de lei pe un kit profesional de curatire:
https://www.emag.ro/......D723RQBBM/
eu cu asa ceva curat, inclusiv display-ul;)

| DascaluIoan a răspuns:

Cu benzină și un chibrit.

Îl curăț de pe fața pamântului