| NebuniaSoselei200 a întrebat:

Cum dumnezeu calmezi un motan de 10 luni?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Săracul motan, dar ce are? cum vrei sa il calmezi? Poate il doare ceva daca miaună nonstop, poate îi e foame sete vrea afara îi e dor de părintii lui, vrea sa facă cacalaughing. ce rasă este motănelul, i al in brate mîngîie l joaca te cu el, nu il certa nu il bate, e mic.

| NebuniaSoselei200 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai astea fac, dar asta mic asa a fost mereu, nu am ce sa-i fac, de asta cer ajutor, dar mersi pentru efort!

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ii faci rost de o pisica. E in calduri probabil.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru fundă cum se simte motanelul tau? Si ce rasă este?

| NebuniaSoselei200 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Acum este bine, si nu stiu ce rasa e, dar e de culoare neagra, alb cenunsiu...

| jasmin1rose a răspuns:

Mergi cu el la veterinar să-l castreze cât de urgent. Unii motani intră in călduri de la 4-5 luni. Apoi, caută-i un frăţior mai micuţ ca el. Altfel se va adapta şi tu vei sta mai linistit.

În plus, dacă stă doar în casă, are nevoie de jucării, locuri pe unde să se caţere, ascunde.
Bol cu apă curată şi mâncare uscată permanent
Litieră curată
Fereastră unde să privească afară
Pastile pentru viermi. 1 dată/3 luni

S-au inventat şi hamuri pentru pisici. Nu i-ar strica niste plimbări prin zone liniştite, mai ales că vine vara.
Bineînţeles, nu toate pisicile tin neapărat să meargă afară, însă unele, oricât le-ai răsfăţa cu jucării şi mâncare scumpă, tot se uită cu tristete la iarba verde şi pământul în care s-ar tăvăli.