| maria_3267 a întrebat:

Cum pot afla denumirile actuale si retetele prajiturilor si dulciurilor de cofetarie care se vindeau in cofetarii inainte de anul 1989? De exemplu m-ar interesa reteta napolitanelor spiralate cu crema de capsuni sau zmeura, reteta prajiturii de cofetarie Buturuga[nu a tortului Buturuga care este sub forma de ciot taiat din copac, si nici la care scrie in paranteza[Marea Britanie]ci a prajiturii de cofetarie Buturuga care este sub forma dreptunghiulara, este de culoare galbena iar deasupra are fasii ondulatorii tot galbene ca si culoarea prajiturii, reteta prajiturii de cofetarie Mariana care este identica cu prajitura Boema[cu rozeta de frisca deasupra prajiturii si nu se pun peste prajitura nici stafide, nici migdale si nimic altceva ci numai rozeta de frisca, reteta prajiturii de cofetarie Oltencuta de forma dreptunghiulara, de culoare maro si care are deasupra fasii ondulatorii tot maro ca si culoarea prajiturii, reteta prajiturii de cofetarie Tort cu alune care are forma de 5/5cm, este de culoare alba si are deasupra rozeta de frisca, reteta prajiturii de cofetarie Tortulete care este sub forma de patrate mari.

2 răspunsuri:
| Good Cat a răspuns:

Tanti ai revenit :X

| maria_3267 explică:

Nu vad ce detalii as putea da despre intrebare pentru ca detaliile privitoare la retetele pe care le doresc le-am dat cand am specificat preparatul de cofetarie a carui reteta o doresc am spus despre fiecare preparat de cofetarie cum arata in intrebare.