| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot fi deshidratate fructele? Cum sunt cele din muesli (banane, capsune, cocos, mere, etc)

2 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Exista in magazine un aparat care deshidrateaza fructele si legumele. Poti sa-l vizualizezi aici: http://www.zelmer.ro/......10_36z011/

| matura a răspuns:

Cel mai usor este sa cumperi fructele deshidratate.Acasa iti ia destul de mult timp si sunt anumite procese de deshidratare, pentru a nu pierde din vitamine. Cele din muesli sunt bune, dar gasesti si separat. Daca locuiesti aproape de piata Matache, gasesti acolo.Eu de acolo fac piata si am vazut.