| Codrina_Aduducai_1985 a întrebat:

Cum pot sa calculez necesarul de ingrediente pentru 1-100 de porti... daca puteti sa imi spuneti pe fiecare portie multumesc foate mult imi trebuie pentru scoala

Răspuns Câştigător
| tintareco a răspuns:

La ce fel de porţii te referi,de prajitură,tort,mîncare? Şi dacă-i mîncare ce fel, friptură, tocăniţă, sarmale, etc.Trebuie să fi mai explicită, altfel nu te poate ajuta nimeni.

| Codrina_Aduducai_1985 explică (pentru tintareco):

Or ce fel de mancare nu cont trebuie sa stiu cum sa calculez

| tintareco a răspuns (pentru Codrina_Aduducai_1985):

Dacă cunoşti necesarul de calorii, poţi să obţii necesarul ingredientelor per porţie.

| Codrina_Aduducai_1985 explică (pentru tintareco):

Vreau sa calculez necesarul de ingrediente pentru reteta

| tintareco a răspuns (pentru Codrina_Aduducai_1985):

Reţetă la ce Anume _

| Codrina_Aduducai_1985 explică (pentru tintareco):

La feluri de mancare imi trebuie pentru scoala la fiecare portie de la 1 la 10000