| anonim_4396 a întrebat:

Cum prepar carnati picanti

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu chiperiu, clorura de potasiu, chimen si multa dragoste

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Adaugi si un plus de usturoi. Mira

mariana
| mariana a răspuns:

Carnatii de casa se fac din carne de porc cu putina slanina amestecata (cca 10% din cantitatea de carne folosita), iar daca doresti acest lucru, compozitia se poate combina cu cca 1/3 cantitate de carne de vita, pentru a fi mai putin grasi. Carnea se macina, impreuna cu slanina si se aduga usturoi dupa gust, piter macinat, boia dulce de ardei si chiar ardei iuti (in caz ca nu ai ardei iuti poti folosi boia de ardei iute care se faseste in magazine). Se mai poate folosi si sos de chili, depinde cat de picanti vrei sa fie carnatii. Spor la lucru si apoi Pofta buna!

| kh1ss a răspuns:

Faci carnatii normali cu boia si piper in cantitate mai mare.
poti sa pui si praf de chili