| Dan10079 a întrebat:

Cum sa fac mancare fara sa mai fac dezastru in bucatarie?

18 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Organizarea este cheia.Trebuie ca toate ingredientele sa fie puse de dinainte pe masa in ordinea pregatirii si gatitul trebuie sa se faca pe pasi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avand grija...=]]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci curat la locul de munca

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Gateste in balcon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Întreabă-i pe ăia de la gustos punct rohee hee

| T7uk a răspuns:

Simplu. Iti cauti nevasta.

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Un exemplu bun de urmat este in clipul urmator : http://www.youtube.com/watch?v=pW2WCnVxoBE :))

| Dan10079 explică (pentru asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm):

Mircea Solcanu e g*y

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns (pentru Dan10079):

Ahaha, esti impotriva celor cu alte orientari aa?laughing

| Bailey a răspuns:

Dupa ce cureti ceva sau prepari ceva, strange imediat, fa-ti loc, oragizeaza-ti ingredientele si nu mai lasa totul imprastiat ca sa strangi tpotul la sfarsit. Va fi mult mai usor daca vei face curatenia pe parcurs si de exemplu in timp ce este ceva pe foc tu sa strangi masa. Iti va fi mult mai usor, te asigur. happy

| LifeIsNotPerfect a răspuns:

Depinde de ce vrei sa faci.
Poti incerca ceva simplu, gen cartofi prajiti, paste, oua ochiuri/omleta/fierte.
Sau chiar senvisuri big grin
Daca rei sa faci ceva mai complicat poti cauta retete pe net
Sper ca te-am ajutat

| Pitbull305 a răspuns:

Sa comanzi.laughing

| MrOvidiu a răspuns:

Cu grija si mare atentie

| EternalFire a răspuns:

Graba Strica Treaba!

| anya13 a răspuns:

Dupa ce folosesti o farfurie, un vas, o oala, etc poti s'o speli, si sa cureti dupa tine, treptat. astfel cand termini n'o sa fie dezastrul atat de mare.winking sper ca te'am ajutathappy

| Octavia0103 a răspuns:

Incearca sa fii ordonata so organizata si sa nu lasi murdaria si vasele sa se adune.

| Dan10079 explică (pentru Octavia0103):

Nu pot sa fiu ordonata decat ordonat!