| Sonia822 a întrebat:

Cum sa fac sa nu-mi mai alunece de pe umar toarta cu lant de la poseta?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Te duci la marochinărie și îți va face la comandă un accesoriu de piele care se pune pe lanț.
Exemplu:
https://shop.nissa.ro/......nt-aplicat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Porti poseta in diagonala, daca porti poseta pe umarul drept si in jos ai tendinta sa ridici umarul ca sa nu alunece, avand aceasta tendinta in timp cauzezi o scolioza coloanei, si vei avea o postura gresita pe care o vei corecta cu foarte mult sport si exercitii de kineto.

| Sonia822 explică (pentru anonim_4396):

Stiu asta, e universal valabil happy Eu insa vreau o solutie, stiu ca sunt ceva cauciucuri ce se pot comanda de pe net, insa nu am vazut la noi, poate trimite cineva un link