| Limba a întrebat:

Cum sa iau in greutate am 1.95m si 67 kg happy, bine alimentatia mea este formata din legume(salata de vara castravti ridichi rosii ceapa cartofi cruzi laughing etc) fructe(banane portocale kiwi grepfruit etc etc)Lapte beau la greu. cateodata mai mananc si carne dar numai salam sasesc mortadela kaizer si tzopuri gratar mici dar nu mananc tot ca nu mi plac venele si ce matze se mai gasesc pe acolo happy. Ficatzeii nu mi plac deloc.

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Mananca la 10-15 minute dupa ce faci efort. Se asimileaza mai puternic. Ia vitamine, iti fac pofta de mancare si iti dau energie. Mananca fara mofturi ca esti ditamai omu' ce vene, ce grasime? Pai tu ce crezi ca te ingrasi cu ardei iuti? Poate nu iti plac ficatii de pui prajiti, ok, dar ficatul fraged de vitel cu putin vin e perfect. Mananca mult, dormi bine, fa si efort fizic. Si eu eram prea slab la 16 ani si dupa 18 a fost perfect, bine tu esti un pic mai inalt tot la greutatea aia. Dupa 18 am ajuns natural la 75-80 si tot asa. Vezi ca dupa cresterea brusca in inaltime poti ramane usor cu lipsa de calciu, la mine a tot persistat. Si, important, mananca bine dimineata.

4 răspunsuri:
| LoveMusic a răspuns:

Ei bine, nu esti extrem de slab, cred. Daca mai pui pe tine vreo 3 kilograme, ar fi okwinking

| georgesur a răspuns:

Incearca sa adaugi si oua, brinzeturi, peste file, cereale(fulgi sau piine graham)

| patricCia a răspuns:

Baga in tine pana nu mai poti, te asigur ca mergewinking laughing!

Pai esti destul de ok. Esti slab pentru ca pur si simplu asa esti tu. Mananci bine din ce ne-ai scris. Unele persoane mananca si nu se ingrasa ( ooooo ce asa vrea sa fiu asa laughing ). Deci nu stiu ce sa zic, mananca mult laughing. Incearca mai multe metode si vezi care te ajuta.

Succes :*!

| marix_8480 a răspuns:

Sa mananci cat se poate de des, si dimineata sa nu pierzi mierea cu unt paine si lapte ajuta mult