| anonim_4396 a întrebat:

Cum se desărează mâncarea?

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Fierbi un cartof crud curatat de coaja in mancarea respectiva. Acesta absoarbe sarea.

| danut a răspuns:

Abh a raspuns corect, se fierbe un cartof in mancarea respectiva (sau mai multi daca e foarte sarata). Cartofii se scot apoi si se inlatura pentru a nu ceda inapoi din sarea pe care au extras-o.

| Ioana1984 a răspuns:

Pui in manacare un cartof crud taiat jumatate si el trage sarea din mancare.Succes.

| Adelina04 a răspuns:

Torni apalaughing

| Sorinella20 a răspuns:

Pai daca ai facut o ciorba prea sarata, mai incalzeste putina apa si pune-o peste. depinde despre ce mancare e vorba.