| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face pilaf cu ciuperci? Dar ciulama? pls. spuneti-mi. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| roxanaa a răspuns:

Buna. Poti face pilaf cu ciuperci asa: calesti 1 ceapa mare si ciupercile. Speli orezul si il adaugi in momentul in care ceapa si ciupercile sunt calite. Lasi sa fiarba orezul, adaugi ceva condimente: sunt unele speciale pentru pilaf si neaparat patrunjel tocat. Asta e o reteta mai simpla. Sau poti face si mai usor orez Uncle Ben`s : fierbi orezul; separat calesti ceapa, ardei grassi ciuperci. Orezul il lasi sa se scurga de apa in pungulitele lui. Peste orez adaugi amestecul calit, scurs de ulei. Adaugi patrunjel si asta e

2 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Bună seara, Noxyyz, văd că`ţi place să găteşti :) Uite, pentru pilaful cu ciuperci :
http://www. bucătăria-româneasca.ro/reţete-culinare/reţete-de-post/pilaf-cu-ciuperci.html şi pentru ciulama http://irinaririna.blogspot.com/2009/05/ciulama-de-pui.html. O seară bună! Spor la gătit şi... poftă bună!
By Miss Katt:x