| Alphahkbg a întrebat:

Cum se face snitel de piept de pui? (cum e ala de pe la gara)

Răspuns Câştigător
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

1. fragezesti bine pieptul de pui si apoi il condimentezi.
2. intr-o farfurie intinsa pui pesmet - 100-200 grame
3. intr-o farfurie adanca bati 1-2 oua si adaugi putina sare si putin piper
4. tavalesti bucatile de piept prin pesmet su ou
5. in tigaia cu ulei incins pui la prajit
POFTA BUNA!

27 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E pe gratar banuiesc

| Alphahkbg explică (pentru RAY):

Prazit in ulei man nu pe gratar

| RAY a răspuns (pentru Alphahkbg):

Si are gust bun?

| Alphahkbg explică (pentru RAY):

Vrei report sau ce?
da de ce crezi ca asi intreba daca nu ar avea gust bun mai ales alea de la langa gara din constanta

| RAY a răspuns (pentru Alphahkbg):

Eu te am intrebat ca sa stiu ca poate are gustul ca plescavița de la mine din tm si nu stiu cum reusesc, ca carnea sa aiba un gust asa bun, am auzit ca sunt amestecuri de carne sau ceva, ce nu stiu, carnea vine special adusa de la o firma

| Nemessys a răspuns:

Se foloseste un igredient numit,, pesmet". Sper ca la ala te referi. laughing)

| Crackman a răspuns:

Faina, ou, tigaie ulei foc carne de porcwinking.

| Alphahkbg explică (pentru Crackman):

Am specificat "Cum se face snitel de piept de pui"

| RAY a răspuns (pentru Alphahkbg):

Tu crezi ca daca oricine putea reproduce gustul ala mai avea popularitate

| Alphahkbg explică (pentru RAY):

Tu crezi ca daca iti este foame poti sa te teleportezi direct acasa sa-ti faci snitel cand esti plecat?

| RAY a răspuns (pentru Alphahkbg):

Eu nu am gasit asa carne cum e plescativa, sincer as merge in oras dupa una, e o carne speciala nu se gaseste in comert

| Alphahkbg explică (pentru RAY):

Nu zau dar ce se face trafic de carne de animale de calitate inalta rly?
tu crezi ca le pasa atat de multin cat sa cumperecarne de calitate/scumpa sau chiar sa leprecurga proprietarulde lael de acasa, se poate si asta dar mai rar

| RAY a răspuns (pentru Alphahkbg):

Cine stie, asta nu o sa descoperi tu prea usor

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Alphahkbg):

1. fragezesti bine pieptul de pui si apoi il condimentezi.
2. intr-o farfurie intinsa pui pesmet - 100-200 grame
3. intr-o farfurie adanca bati 1-2 oua si adaugi putina sare si putin piper
4. tavalesti bucatile de piept prin pesmet su ou
5. in tigaia cu ulei incins pui la prajit
POFTA BUNA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am mancat toate snitele din orasul meu: bati carnea ca sa fie plat(mie asa imi place), il dai prin faina, apoi prin ou, urmatorul pas e optional -> prin pesmet, prin fulgi de porumb, fulgi de cartofi, susan apoi il bagi in baie de ulei. E unul la ospatul zeilor il face cu unt nu stiu cum, dar e cel mai bun! nu stiu reteta. La fast fooduri de astea are gust de ulei.

| annempx a răspuns:

Nu stiu cum e ala pe la gara rolling on the floor)
Da' e simplu, iei o bucata de carne de pui, o treci prin pesmet si o pui la tigaieeee.
cam atat.
snitel for life.

| Alphahkbg explică (pentru annempx):

Esti pe locul 3 la categoria raspunsuri relevante de pe TPU la aceasta intrebare GG.

| ռօCօოოεռէ a răspuns:

Gara din ce oras?laughing

| Alphahkbg explică (pentru ռօCօოოεռէ):

Am raspuns mai sus daca nu ai neuroni necesari pentru a vedea csfwinking

| ռօCօოოεռէ a răspuns (pentru Alphahkbg):

Inca nu aparuse specificatia ta, domnule care ai prea multa materie cenusie de dai in gropi.

| ռօCօოოεռէ a răspuns (pentru Alphahkbg):

Vrei sa mananci snitel de la gara cu dulceata de smochine? laughing

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru ռօCօოოεռէ):

Sigur-sigur ti-ar trebui insotitor permanent pentru persoana cu handicap, ca sa nu mai cimentezi dupa ce mananci ****?!

| ռօCօოოεռէ a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Dar te-am intrebat ceva pe tine? Nu te mai baga ca musca-n lapte...

| Alphahkbg explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Respectttt.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru ռօCօოოεռէ):

Siktir huligane; ca nici pe cosor nu te las sa ma lingi!

| ռօCօოოεռէ a răspuns:

Invata putina gramatica si vorbim dupa.

| Alphahkbg explică (pentru ռօCօოოεռէ):

Nu merita sa vorbesc corect gramatical pentru ca deoarece esti un prost si nu ai incelege, incerc sa vorbesc pe limba ta pentru a putea sa ma incelegiwinking

| ռօCօოოεռէ a răspuns (pentru Alphahkbg):

Se vede ca ai IQ subunitar, nu sublinia si mai tare acest aspect.