| anonim_4396 a întrebat:

Cum se foloseste batonul de vanilie?

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

Si eu stiam varianta lui zazu1972

3 răspunsuri:
| gaby_6466 a răspuns:

Simplu, se taie usor pe lung si se razuie cu cutitul pe mijloc si se scoate crema aia maro si se pune in prajituri asa cum e.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai adesea se taie rondele subtiri si se pune in lapte cald daca reteta include lapte; sau se pune in ce vrei... 5-6 rondelutze ajung la o reteta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pastaia de vanilie se cresteaza cu un cutit si se scoate miezul cu o lingurita si se adauga la ce vrei sa prepari, eventual daca vrei sa faci zahar vanilat pui pastia de vanilie intr-un borcan cu zahar pentru cateva zile inchis ermetic.