| ▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █ a întrebat:

Cum se indeparteaza guma de mestecat de pe hainehappy?

Răspuns Câştigător
daniela
| daniela a răspuns:

Pentru a indeparta substantele lipicioase de genul gumei de mestecat folositi coaja de ou si daca aceasta solutie nu da rezultate, atunci bagati haina in congelator si dupa ce guma va ingheta o puteti scoate cu usurinta.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu am reusit cu sapun de casa, o periuta de dinti si multa rabdare la frecat.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cu gheata.

| mircea a răspuns:

Pune in congelator si dupa o ora freci putin materialul unul de altul si gata.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa haine? De pe haine eventual...
Umezesti locul cu guma si pui haina in congelator.

Alte răspunsuri
| miry a răspuns:

Incearca si cu ceara; acoperi cu o hartie si dai cu fierul de calcat incins sa se inmoaie ca sa se ia pe hartie, incearca poate reusesti.

Alte răspunsuri