| larisabulai2 a întrebat:

Cum se poate scoate amarul din ciorba?

12 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

De ciorba amara NU am mai auzit... NICIODATA
deci, ai gresit ceva serios cand ai facut-o

am auzit de ciorba acra, dar, se face intentionat acra (cu bors de exemplu)

| Sonia822 a răspuns:

Vegeta? scoti amarul, pui otrava. Vegeta, Knorr, Delicat, Magie, cubulete/vrac etc. Otrava la pachet.

| aXy99 a răspuns (pentru Sonia822):

"Otrava la pachet"
Nu crezi ca exagerezi?

| Sonia822 a răspuns (pentru aXy99):

Nu. Citeste cu voce tare ambalajul. Mergi la bucatarie acum, si scrie si mie aici ce contine happy

| DumitruDaniel a răspuns:

E simplu, scoti spuma la timp.

| DumitruDaniel a răspuns:

Scoțând spuma la timp, și toată!

| aXy99 a răspuns (pentru Sonia822):

Nu am asa ceva in bucatarie, asa ca da-mi tu un link cu ingredientele ca eu nu am gasit nicio otrava in ele.

PS: Vezi ca asunt radiatii nucleare in aer, asta nu mai e otrava? (si nu, nu de la accidentele nucleare, ci din simpla compozitie a aerului)

| Sonia822 a răspuns (pentru aXy99):

In aer ai dioxina, furan, acid cianhidric, vezi masuratorile fizicianului Silviu Gurlui pe pagina lui de Facebook, deruleaza cateva postari mai jos. Toti marii poluatori cotizeaza la partid si drept urmare nu-i verifica nimeni

| aXy99 a răspuns (pentru Sonia822):

Ah, stai. Tu esti asta cu pamantul plat, uleiuri vegetale, anti vaccin, veganism si tot tacamul, nu? laughing

| Sonia822 a răspuns:

Da. Io sunt. Tu ce ce esti?

| larisabulai2 explică (pentru Bizon95):

Am avut chimbrul lângă pelin și ia prins gustul

| Bizon95 a răspuns (pentru larisabulai2):

Aha, naspa si mai naspa e ca nu ai spus asta in intrebare, de la inceput, asa ca si eu si restul am facut katerinka

asa ca, repune intrebarea cu mentiunea "cum a ajuns amara: cimbru a stat langa pelin"

pentru ca nimeni nu mai citeste intrebarea asta acum (decat eu ca mi-ai raspuns mie) iar eu nu stiu raspunsul, imi pare rau!