| Misha_1025 a întrebat:

Cum se prepara fructele de mare sau ce fel de condimente se folosesc?

5 răspunsuri:
| kr.mdy a răspuns:

Fructele de mare se gatesc cu orez in special, si ca, condiment principal este sofranul.

| Misha_1025 explică:

Pe mine ma intereseaza mai mult felul "domestic" in care le preparati voi, nu neaparat retete "internationale". Fiecare are stilul lui de a prepara si asta face ca mincarea sa fie speciala. Ca sa intelegeti dau un exemplu cu ciorba de fasole boabe: eu o acresc cu putin otet si la urma pun tarhon, sau la fasolea boabe scazuta (nu frecata), eu pun si o frunza de dafin, intelegeti? Va multumesc si tie Beautiful Disaster pentru link (daca ai tu reteta ta "speciala" dau fundita, daca conteaza).

| Misha_1025 explică:

Ok krmdy, mai departe poti sa-mi spui cum se pregatesc si cam ce fel de sos merge, daca tu ai pregatit asa ceva spune-mi te rog cum ai facut pentru ca... hai s-o spun, in curind fac(em) 12 ani de la nunta si se apropie si ziua sotiei si vreau ceva special si m-am gindit la aceste "fructe". Va multumesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea fructelor de mare in special caracatita se prepara cu vin alb, ardei iute, usturoi si spaghete, sunt mai multe retete cauta cu google, pofta buna!