| lyTTTT a întrebat:

Fructele de mare congelate, cumparate de la supermarket, cum se prepara :d?

3 răspunsuri:
| Cherilyn a răspuns:

Hei!
Eu una le prepar in tigaie.
Dar nu trebuie sa le faci mai mult de 5min pentru ca apoi o sa mananci zgarciuri...
Incinge tigaia, pune ulei normal sau de masline, pui fructele de mare, amesteci, pui usturoi, ardei iute, sare, piper, amesteci continuu, foc mediu spre mare, stingi totul cu vin alb, reduci vinul, pui o bucata mica de unt rece, amesteci, pui patrunjel tocat si zdrobesti si 2-3 rosii cherry cu furculita, stingi focul si servesti simplu sau daca vrei ceva mai sofisticat pui niste paste si apoi le servestiwinking
Pofta buna!

| AdelinGrigorescu a răspuns:

Le poti face in tigae cu ulei de masline sau cu unt.

| lyTTTT explică:

Va multumesc frumos :* vroiam sa-mi prepar pentru o dieta thinking pentru micul dejun; nu specifica cum sa fie preparate ci sec, doar fructe de mare :d