| anonim_4396 a întrebat:

Cum se traduce  peanutbutter in romana si unde as putea gasi?

Răspuns Câştigător
| RetroX a răspuns:

Unt de arahide. happy
La Carrefour. tongue

5 răspunsuri:
| matura a răspuns:

Este vorba de untul de arahide, cel mai sanatos unt, este foarte natural. Poate gasesti in marketuri, dar este destul de scump. Daca ai pe cineva care vine din America, poate sa-ti aduca.Nu este scump la ei, costa cam 2 dolari borcanul de aproape 500 grame.Se gaseste in combinatie si cu un gem acrisor, cu bucatele de alune sau numai untul de arahide/Este sanatos pentru copii, dar trebuie testat sa nu fie alergici la alune.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Unt de arahide... Gasesti in supermarket-uri.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Pasta de alune prajite. Gasesti in supermarket-uri probabil.

| jo a răspuns:

Unt de arahide, cum au zis si ceilalti. Daca esti din Bucuresti, cel mai bun se gaseste la G'markt (in Plaza, de exemplu), adica cel american, original. Sa nu iei de la Mega Image, au o marca proprie si este oribil.

Shin
| Shin a răspuns:

Are in Real am luat eu 3 bucati ieri tongue
Shin