| anonim_4396 a întrebat:

Dacă bag o geantă la mașina de spălat se deteriorează?

10 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Sunt sanse reale, de fapt sigure, sa iti faci geanta praf daca e din piele. Pielea nu e buna prietena cu apa. De aceea gasesti in comert o suita intreaga de creme pentru pantofi. E indicat sa nu stea uda mai mult de 15 minute. Ideal e sa se duca la o curatatorie, unde se curata fara apa, pe uscat.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca este din piele sau imitatie de piele se va deteriora.
Daca este din carpa sau fas, nu, desii trebuie spalata numai cu apa rece.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Depinde de geanta daca se opoate spala tu uita te pe etichetă si vezi ca daca nu s spala la masina o strici, trebuie sa o duci la nufarul unde o va curata chimic fara sa o deterioreze, nu te lua după Radu care raspunde la misto ca nu se deterioreaza, ba da se deterioreazas intrucit masina de spala este conceputa sa speli haine nu genti nu covoare, pentru alea există nufarul.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca nu are carton prin ea, nu.
Eu pun frecvent incaltaminte, si nu pateste nimic. Am mai spalat rucsace si genti de calatorie, au iesit bine, nu s-a stricat nimic.

| gabicoo a răspuns:

Ce e Bucci sau Luis Palton?

| Goete a răspuns:

Sunt multe tipuri de genti, daca e din piele ma gandesc ca da.
Oricum, povesteste-ne cand o scoti daca a supravietuit

| PedoBarbie a răspuns:

Numai dacă este de firmă.

| mont a răspuns:

Depinde de geanta si de programul la care o pui.

| Radu30111 a răspuns:

Nu.