| MisterG a întrebat:

Daca fac oua ochiuri la microunde, sunt mai dietetice decat cele normale facute in ulei?

Răspuns Câştigător
| Fiorella18 a răspuns:

Mai dietetice poate dar mai sanatoase nu. Mancarea gatita/incalzita la cuptorul cu microunde este foarte nesanatoasa si daunatoare pentru organism. Daca vrei dietetic, incearca oul fiert.

| kar1GaNNN a răspuns (pentru Fiorella18):

Daca te-ai documenta mai mult o sa vezi ca nici mancarea PRAJITA in ulei NU este sanatoasa deloc organismului.
Este adevarat ca si mancarea facuta la microunde nu e sanatoasa dar mai bine mananci un ou fiert.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| lucifer12345678 a răspuns:

De oul facut in apa nu ai auzit?

| Vlasceanu_Danut_1997 a răspuns:

Cu soguranta!