| cernuta a întrebat:

Daca faci limonada din lime, tot limonada se numeste?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

bautura alcoolizata din lime se numeste "limoncello", de aici se deduce ca si limonada din lime se numeste tot limonada. happy

4 răspunsuri:
| JayLeno a răspuns:

Gresit, limoncello nu se face din lime...numai din lamaie deci nu are nici o treaba cu limonada! "limonada" e un termen total gresit adoptat de noi inca de pe vremea lu' ceasca. corect este: Lemonade (obtinut din suc de lamaie si zahar) si Limeade (obtinut din suc de lime si zahar)... o mare diferenta straight face

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Hmm....tot lamaie acra deci tot limonada e...sau poate se numeste altfel...

| devine a răspuns:

Se numeste LIMEonada laughing glumesc, da cred ca tot limonada se numeste happy

| flaviak a răspuns:

Limenada laughing laughing laughing