| WhatABeautifulDay a întrebat:

Daca rumenesc niste nuci/seminte/alune pentru a nu rancezi, expunerea la caldura nu vor face ca cele mentionate mai sus sa isi piarda uleiurile si grasimile nesaturate?

Răspuns Câştigător
| Laura927 a răspuns:

Le rumenesti in tava cu foaie de copt la 220 cuptor preincalzit..asa nu o sa aiba "timp" sa isi piarda uleiurile din ele
le urmaresti sa nu se arda mai misti putin tava din cand in cand.
a si sa nu pui multe in tava pui sa aiba spatii intre ele.
ai grija ca se coc rapid in 10 minute is gata

2 răspunsuri:
| AlexSalling a răspuns:

Uleiul iese din ele dar isi intensifica gustul. Daca vrei sa le consumi ca atare sau sa le folosesti intr-un preparat e super. Ulei-urile nu se vor pierde daca le rumenesti. Asta da, nu le lasa dupa fara sa faci ceva cu ele pentru ca vor rancezi.

| mihaihai a răspuns:

E ok sa le rumenesti