| Ali28 a întrebat:

Cam pe la ce ora pot manca seminte/nuci pentru grasimile sanatoase, cat sa nu ingrase?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Andra_8716 a răspuns:

Buna!
In general nucile sunt sanatoasa daca sunt consumate moderat, ca si semintele. Alege semintele de floarea-soarelui.
Ele trebuie consumate intre mese si nu in cantitati mari. Adica poti manca un pumn de nuci sau un pumn de seminte.
Dar conteaza si ce ai mancat in aceea zi: adica daca ai mancat o portie mare de cartofi prajiti si apoi cateva seminte cu siguranta ca acele seminte vor ingrasa.
Incearca sa te rezumi la putin din fiecare aliment si totul va fi Ok.:*
Sper ca te-am ajutat love struck

| ovidius a răspuns:

In orce caz nu seara. Si nu combinate cu alcool (bere).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza momentul zilei, conteaza cantitatea.Acestea,consumate in cantitati mici sau medii, nu vor ingrasa.De asemenea,daca te lasi dus de val si exagerezi putin,dar daca faci asemenea excese foarte rar, nu trebuie sa-ti faci probleme(spre exemplu daca consumi seminte o data la luna sau mai rar si depasesti putin limita, nu e cazul sa-ti faci griji).