lolita
| lolita a întrebat:

Dati-mi o idee pentru cina de azi. nu mai stiu ce sa gatesc, vreau ceva lejer si bun.

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Ai zis ca nu mananci grasimi si prajeli, asa ca iti recomand cateva cuburi de cartofi natur cu branza rasa si, eventual, o salata verde. Sau o salata de castraveti cu sos de iaurt si marar, alaturi de 2 oua fierte, taiate cuburi. Eu cand vreau ceva rapid, mai fac cartofi taiati pe jumatate, in coaja, inveliti in folie de aluminiu si bagati la cuptor. Sau am mancat la job o salata de castraveti, salata verde, leurda si pere, daca iti place combinatia fructe-legume (mie nu prea).

8 răspunsuri:
| DenissaDeea a răspuns:

Un piure de cartofi cu oua, Branza de vaci cu smantana, cartofi pai cu cascaval ras pe deasupra, omleta cu salata de rosii si castraveti, sa ne spui ce ai papat pofta buna.

Janina
| Janina a răspuns:

Pai eu daca mananc o macare de orez cu ficatei la care adaug o salata verde cu ridichi de luna sunt cea mai fericita big grin

| tradaro a răspuns:

Salata de cruditati.

| Ben. a răspuns:

Hamsii la tava si oleaca de vinisor alb. dc mai pui si un pui de mamaliga e si mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lejer si bun? o salata verde (sau o salata rosie creata)cu scoici, soya germinata, stafide, nuci si mere grand smith taiate cubulete

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi e pofta de orez cu lapte si siropbig grin

| alinosh a răspuns:

Lejer si rapid:salata bulgareasca sau salata greceasca...

| suciu78 a răspuns:

Daca nu vrea orez cu legume sau salata orientala cand vine de la lucru, sa manance ce mananc eu cu copii clatite prajite in unt cu cognac, suc de portocale si o lingurita de inghetata deasupra e si satios si usor si dulce. va multumesc