| meowmeowmeow a întrebat:

Daţi-mi şi mie câteva idei de feluri de mâncare foarte, dar foarte uşor de preparat, care să nu îngraşe. *eventual care chiar să ajute la slăbit*
Mulţumesc anticipat!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orez cu lapte

| Prezidentul a răspuns:

Evita carnea de porc, alimentele grase, laptoasele, fainoasele.
Mananca mult mai vegetarian, salate, pui, peste, bea apa cand ti-e foame.
Succes!

| Prezidentul a răspuns:

Peste la gratar cu lamaie. Mai ales ca e vara. Yummy :p

| iSwag a răspuns:

Eu stiu sa fac doar 2 lucruri: salata si limonada. laughing

| Biggiesan a răspuns:

Salata de ton! Ingrediente: salata verde, ton scurs de ulei, porumb fiert, lamaie, ulei de masline!

| Mariapetrupanainte a răspuns:

Hrisca am auzit ca nu ingrasa chiar ajuta la slabit insa desigur fara exces de ulei si grasimi la prepararea ei. Mincare din hrisca se face usor.Am vazut la televizor ca daca maninci timp de o zi hrisca curata fara fara nimic pur si simplu fiarta cu apa ai putea avea ceva rezultate insa nu mai mute zile caci poti cadea si pe jos nu se recomanda.

| savalucian a răspuns:

Salata cu carne la gratar + majoritatea retetelor mediteraneene.