| Mogiojojo a întrebat:

De ce imi iese tot timpul blatul de prajitura cleios adica nu se prea ridica? Am facut toti pasii care trebuie.

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Dacă spui ca ai făcut toi pașii și ai folosit cantitățile exacte, atunci de vina e ori cuptorul care nu funcționează cum trebuie, ori temperatura nepotrivita, ori o scoți prea repede.

| Bondarel99 a răspuns:

De cele mai multe ori cuptorul e de vina.
Dar asigura-te ca bati albusurile spuma tare inainte si apoi le incorporezi FOARTE ATENT in restul compozitiei fara ca aerul sa iasa din ele. Sau cel putin sa folosesti praf de copt pe care sa il amesteci cu faina mai intai (nu stins).
Si incearca sa nu deschizi usa cuptorului in primele 10-20 min.

| AjutorNeconditionat a răspuns:

Poate ai pus prea mult unt/lapte. Încearcă sa adaugi mai multă faina