| razvan_3732 a întrebat:

De ce nu este bine sa bag mancarea calda in frigider?

Răspuns Câştigător
| DevilWeasel a răspuns:

Nu este bine deoarece atunci cand bagi mancarea calda in frigider acesta trebuie sa consume mai mult curent pentru a o aduce la temperatura care o au celelalte alimente atat nu se strica sau alte chestii.happy Sper ca te-am ajutat

10 răspunsuri:
| SammyMe a răspuns:

Pentru ca scade temperatura din inauntru

| Symona_8970 a răspuns:

Pentru ca se va strika... asteapta sa se raceaska sh' dpa o bagy la frigider [ eu asa stiu de la mama ' ] funda?big grin

| ζøvع a răspuns:

De tot.ca se strica

| Jadis a răspuns:

Pentru ca se strica mancarea

| Anonymus3000 a răspuns:

Pai in frigider e rece si daca mancarea e calda... cald cu rece nu prea merge s-ar putea sa iti topeasca din frigider...

| Catheryne a răspuns:

Pentru ca strici frigiderul! happy

| SeRbaNNe a răspuns:

Se strica frigideruhappy pentru ca in el e rece si na mancarea e calda deci mai bine daca nu ai bani de aruncat nu o bagalaughing
nu prea stiu sa explic dar am zis-o pe scurt

| liviubat a răspuns:

E indicat sa nu bagi mancarea calda in frigider, mai ales daca se afla intr-un recipient mare pentru ca creezi probleme frigiderului. Asteapta sa se raceasca sau daca e graba mare baga recipientul in care se afla mancarea (cratita, castron, etc.) intr-un vas cu apa rece, chiar si cu gheata in el.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Strici frigiderul!
Pa, pa.

| Zazu a răspuns:

Ptr ca se strica mancarea. Temperatura scade brusc si celelalte manacaruri se vor strica,bacteriile se prolifereaza si poti contamin a toata mancarea din frigider, mai ales daca ai mezeluri, oua sau carne prospata.